FikirİlhamYaşam

Umutsuz Vakalar!

By 15 Temmuz 2020 No Comments

Mühim olan şu ki çevrenizde asla ve asla umutsuz vakalara yer vermemelisiniz! Özellikle suratı sirke satan tiplerdense.. Allah korusun! Zira ben muşmula suratlı, felaket tellalı, ağzından cımbızla laf alınan tiplerle değil selamlaşmak, geçtiği yollardan dahi geçmem!

Bir hedefiniz vardır mesela. Aklınıza geldikçe umutlanır, içiniz kıpır kıpır olur ya hani; paylaşmak istersiniz birileriyle.. Heh! İşte duygu ve düşüncelerinizi paylaştığınız o zat-ı muhteremler yukarıdaki özelliklerden birine sahipse emin olun Adem ile Havva’nın hatası sizinkinin yanında küçük kalır.

Evvela bir güzel eleştirirler hayalinizi. Çorba gibi karıştırırlar kafanızı. Gözünüzü korkuturlar. Hayır bir de bundan zevk alırlar.. En sonunda kendilerinin de içerisinde bulundukları umutsuzluk çukuruna düşürürler sizi. Birden farklı düşünmeye başlarsınız. Ne kadar kötü ihtimal varsa teker teker sirayet eder, siner hayallerinize, üstünüze, başınıza… Kimi fıtratı itibariyle böyledir, kimi kıskandığından, kimi hayalinize dahi tahammül edemediğinden, kimi sizi sevmediğinden, çekemediğinden vesaire…

*Siz siz olun böyle olmayın, böyleleriyle olmayın…

Bana göre mutlu olmak istiyorsanız ya mutlu edeceksiniz ya da mutlu insanlarla olacaksınız. Fakat mutsuzken de birilerini mutlu etmeye çalışmak biraz zordur. İlk seçenek günlük hayatta denenebilir. Fakat bu halde ikinci seçenek biraz daha uygun gibi.

Etrafınızda eğlenceli, mutlu ve umutlu insanlar barındırın ki siz de mutlu olun. Hareketli insanlar barındırın ki siz de hareketli olun. Umutsuz vakalardan uzak durun ki umudunuz hep yüksek, hedefiniz hep zirvede kalsın.

Kerim Avşar

 

Leave a Reply